Akce - Kalendář

Přihlášení účtem

 


 

Delfíni Mohelnice

Olomoucká 59
Mohelnice, 789 85

Fotogalerie:

 zonerama

731 447 264


001.JPG 0002.JPG 0003.JPG 0004.JPG 1.jpg 04.JPG 0005.JPG 07.JPG 03.JPG

Listopad 2015

Akce mohelnických skautů v listopadu 2015

Začátek listopadu naše kluky nachytal v Plzni, kde společně trávili podzimní prázdniny. Ubytovali jsme se v klubovně našich kamarádů, vodních skautů z Plzně, a odtud podnikali výpravy do okolí a různě zajímavě prožívali čas. Navštívili jsme místní zoo, nezapomněli ani na plavání v bazénu, skamarádili se s místními dinosaury a klukovská srdce se vyřádila v Techmánii, kde si mohli vyzkoušet natočit vlastní film, vyzkoušet nejrůznější filmové a technické triky, osahat si a vyzkoušet nejrůznější přístroje od malé hračky až po lokomotivu. Kluky jsme pak večer museli z Techmánie tahat skoro násilím, tak se jim tam zalíbilo. Škoda jen, že ta Plzeň je od nás trochu z ruky, jinak bychom sem rozhodně rádi jezdili častěji!

Druhou sobotu v listopadu jsme strávili namáčením našich těl v olomouckém akvaparku. Účast našich zvláště menších členů byla celkem hojná, hodně jsme si pohráli i s podvodní kamerou a natáčeli si průjezdy tobogánů. Jen musíme ještě několik našich malých vlčat naučit lépe plavat, aby nám pak na jaře na vodě nedělali ostudu.

Listopad byl nabitý akcemi, další víkend už zájemci trávili v Moravské Třebové na bojovce ze Středozemě, kde svedli boje nejen se zlými skřety, ale hlavně se tu potkali s několika dalšími skautskými oddíly z Moravskotřebovska a Jevíčska. Tato hra probíhala hlavně po setmění, proto na ni mohli jet pouze starší členové našeho oddílu, což těm mladším bylo trochu líto. Ale oni brzo dorostou! Naši zástupci se tu ve velké konkurenci rozhodně neztratili. V místních Stínadlech se klukům moc líbilo, rozhodně se sem ještě někdy podíváme, je tu toho hodně na objevování!

Poslední listopadový víkend jedeme na chalupu k Chocni. Máme to tu moc rádi, naši kamarádi nám zde půjčují svoji chaloupku, do které se vždy v pohodě vlezeme. Teď nás bylo méně, protože spoustě kluků se to nehodilo, nebo je nepustili rodičové, kterým se zdá, že v tom skautu trávíme nějak moc času. Ale když nás to tam tak baví! Na chalupě jsme zahájili novou oddílovou etapovou hru. Stali se z nás argonauti. Kdo zná řecké pověsti, ví, že to byli bájní mořeplavci, kteří kdysi dávno v antických časech hledali mocné zlaté rouno. A my se vydáme po stopách Jásona a jeho druhů, samozřejmě jen jako a ve hře. Na chalupě jsme si v sobotu udělali skvělý oběd ve formě pečených kachen se zelím a knedlíky (zdejší pec k takovému pečeníčku přímo vybízí), také se jako správní námořníci naučili pořádně uzly a v uzlování poměřili síly v boji proti času. Odpoledne jsme strávili venku v lese, hledali jsme různé výzvy a pokoušeli se je splnit (a naprostou většinu jich i splnili). On každý nedokáže vylézt na strom, k tomu navíc přeskočit na jiný a pak se po větvích svézt jako po tobogánu! Ale my ano. Po setmění jsme prošli modrým portálem na jedno velmi strašidelné místo a dokázali svoji statečnost. I když jsme se rozhodně báli, ale odvaha to je přece překonání strachu, ne? Moc nás doba strávená na chaloupce a kolem ní bavila, škoda jen, že to uteklo tak rychle.

V prosinci nás čeká čertovská schůzka, naši zástupci pojedou do Vídně pro Betlémské světlo, na chaloupku k Chocni se vrátíme na třídenní vánoční výpravu a pak ve středu 23. prosince budeme na náměstí v Mohelnici rozdávat Betlémské světlo všem lidem dobré vůle. Možná třeba právě vám!