Akce - Kalendář

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Přihlášení účtem

Akce v prosinci 2015

Akce skautů v prosinci

V předvánočních týdnech jsme si nejdříve na schůzce zahráli na čerty a v tradiční Čertovské akci si užili dobrot, které jsme dostali za nejrůznější hry. Pak už začaly náročnější věci. V sobotu 12. 12. 2015 naši zástupci vyjeli do Vídně, kde pro město Mohelnici a okolí vyzvedli Betlémské světlo. Tato výprava se klukům moc líbila, hlavně i proto, že se jim podařilo vyfotit se s Dítětem světla, chlapcem, který Světlo předával vlastně celému světu. Ve vídeňském kostelu se při této příležitosti sešlo 2500 skautů z mnoha zemí nejen Evropy ale i z USA. Na tomto místě chceme poděkovat rodině pana Peškara, kteří nám cestu do Vídně umožnili, neboť tradiční dopravce Dan je stále nemocen.

O týden později již míříme do Chocně, kde na chalupě našich trampských přátel slavíme oddílové Vánoce. Ve stejném termínu naši zástupci předávají Betlémské světlo v Podolí u Mohelnice. Na chalupě si pod stromečkem přejeme vše dobré a předáváme drobné dárky, moc se tu všem líbilo. Také jsme zde odehráli další část naší dlouhodobé hry Argonauti.

Den před Štědrým dnem předáváme Betlémské světlo na náměstí v Mohelnici všem lidem dobré vůle, kteří si pro něj přišli. Sešlo se nás tu poměrně dost, i když někteří z nás již odjeli s rodiči na zimní dovolené. Jsme moc rádi, že si každý rok pro Světlo chodí víc a víc lidí. Tradičně jsme přinesli Světlo i k Mohelnickému betlému a jako první viděli v akci jeho další nové krásné figurky. Moc zajímavé vyprávění nám zde opět podal pan Nenkovský a navštívila nás i mohelnická televize. Děkujeme.

Pak už jsme si popřáli krásné Vánoce i Nový rok a vyrazili ke svým domovům. Další schůzku máme až ve středu 6. ledna, pak hned v sobotu celodenní výpravu. Nepolevujeme, plujeme dál.