Akce - Kalendář

Přihlášení účtem

 


 

Delfíni Mohelnice

Olomoucká 59
Mohelnice, 789 85

Fotogalerie:

 zonerama

731 447 264


001.JPG 0002.JPG 0003.JPG 0004.JPG 1.jpg 04.JPG 0005.JPG 07.JPG 03.JPG

Akce v lednu a únoru 2015

Počasí nám nijak moc nepřálo, přesto jsme uskutečnili dvě větší výpravy. Na přelomu zimních měsíců jsme využili pololetních prázdnin a trochu si prodloužili víkend. Jeli jsme vyzkoušet na chalupu do Louček u Chocně, jak zvládáme ty nižší teploty v této, dost omlazené sestavě. Pro některé z nás to byla úplně první skautská výprava, pro jiné návrat na stará známá místa.

V praxi jsme si zde vyzkoušeli naši znalost či neznalost různých šifer, nadšeně přivítali konečně pořádné sněžení, vyzkoušeli si létání s naší dronem i útěk do chalupy před pořádným severákem. V chalupě jsme si užívali klasických radovánek včetně Dračího doupěte a hraní divadla, taky jsme předvedli, jak umíme obalovat a smažit řízky (maminky by čučely) či vyrábět prvotřídní česnekovou pomazánku. Víkend i pololetní prázdniny nám tak utekly velmi rychle, ale rozhodně jsme se společně ani minutku nenudili. Jen holt chvílema bylo trochu zima, no J

Třetí únorový víkend nás nachytal na cestě do Olomouce, kam jsme byli pozváni místními vonty, abychom jim pomohli dostihnout tajemného Širokka  a získat od něj talisman ježka v kleci. Pro některé další to byla také první skautská výprava, tak hezky se nám ti nováčkové v oddíle množí! A pro většinu první větší konfrontace se stínadelskou a foglarovskou historií v reálném světě. Co jsme se naběhali ve zdejších uličkách starého města, než se nám podařilo odhalit jeho tajemství! Co míst jsme viděli několikrát, jak jsme tu krásně bloudili! A jak jsme pořádně prohnali Širokka! A co teprve, jak on prohnal některé z nás! J Takový přízrak, když vystoupí náhle ze tmy, to srdce i malému neohroženému skautovi začne být poněkud rychleji!

Ale nakonec jsme to zvládli a těsně před sobotní půlnocí jsme zdárně získali ježka v kleci a mohli vyrazit k místním klubovnám, ve kterých jsme ulehli do svých spacáků opravdu řádně unaveni …

V neděli jsme ještě hezky uklidili, rozloučili se s místními vonty, prolétli se s naším dronem a zamířili k vlaku, který nás odnesl domů. Ještě že si pro nás rodiče přijeli auty, mnozí z nás měli nožičky hodně uchozené. Ale všichni se těšili, že příště, příště si takovéto dobrodružství určitě užijí ještě víc. Už ve vlaku totiž plánovali mnohem důmyslnější a dokonalejší strategii.

Zprávy o našich aktivitách naleznete na stránkách http://korr.info , kde je i odkaz na naše fotografie na Zoneramě. Děkujeme za zájem o náš oddíl, připomínáme, že předjaří je poslední doba, kdy před letními aktivitami přijímáme nováčky. Takže, pokud to s námi chcete zkusit, máte možnost v březnu. Přijďte na naši schůzku, které máme každou školní středu od 16 hodin v klubovně na Olomoucké ulici naproti Obchodní akademie. Nudit se s námi rozhodně nebudete!

zim1