Akce - Kalendář

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Přihlášení účtem

Kluci od Rysí řeky dovezli Betlémské světlo do Mohelnice

Jako každý rok posledních 7 let kluci z vodáckého oddílu v Mohelnici dovezli  domů Betlémské světlo přímo z Vídně, kde jej přebrali z rukou Dítěte světla, rakouského chlapce Tiziana Ronachera. Stalo se tak při ekumenické bohoslužbě v největším vídeňském evangelickém kostele ve Vídni.

Kluci zvládli náročnou a dlouhou cestu auty, kdy obzvláště čekání v koloně před Poysdorfem se zdálo být nekonečné. Kostel byl plný skautů z mnoha evropských zemí i Ameriky. My jsme se zde skamarádili hlavně s francouzskými skauty, kteří seděli vedle nás a šířili kolem sebe úžasnou atmosféru.

Mše začala v 14 hodin slavnostním i proslovy v mnoha jazycích, ze kterých jsme rozuměli někteří jen tomu anglickému.  Pak se předávalo světlo jednotlivých oficiálním delegacím skautů ze všech zúčastněných států. Největší potlesk sklidila skupina ukrajinských skautů. Betlémské světlo je symbolem míru a přátelství, do jejich země tak se Světlem letěla i naděje a touha po brzkém míru.

Letos jsme bohužel díky mírné odlehlosti místa, kde se Světlo předávalo, nestihli návštěvu zdejších adventních trhů, zato jsem ale domů dovezli Betlémské světlo o hodinu dřív než oficiální skautské delegace do Brna.

Ale to není závod, vše jsme si užili, atmosféru nasáli všemi smysly a už teď se těšíme, jak budeme Světlo rozdávat lidem v Mohelnici stejně jako v minulých letech.

1