Akce - Kalendář

Přihlášení účtem

 


 

Delfíni Mohelnice

Olomoucká 59
Mohelnice, 789 85

Fotogalerie:

 zonerama

731 447 264


001.JPG 0002.JPG 0003.JPG 0004.JPG 1.jpg 04.JPG 0005.JPG 07.JPG 03.JPG

KoRř v říjnu 2014

Podzimní měsíc jsme zahájili tak, že s naším občanským sdružením Duha-Kluci od Rysí řeky jsme vyrazili na další společnou akci s našimi kamarády z dětského domova v Přestavlkách u Hrochova Týnce. Pořádali zde Drakiádu, na kterou nás osobně pozvali. Bylo krásné počasí a dokonce i foukalo, takže draci létali skvěle. Zúčastnili jsme se zde mnoha soutěží, zabubnovali si s místními i zajezdili na překrásných koních. Myslím, že se všem akce líbila, hlavně jsme se znova se všemi viděli a upevnili kamarádství z letních akcí.

Další činnost poněkud utlumilo nalomené zdraví našeho vůdce, ale středeční schůzky probíhaly pod vedením jeho zástupců stále stejně dobře. Jsme moc rádi, že jsme na nich mohli přivítat pěknou řádku malých adeptů na členství v našem oddíle. Snad se jim u nás líbí a v budoucnu se stanou oporami skautingu v Mohelnici.

Několik výprav tedy bylo odloženo, abychom se těšili na první z vrcholů tohoto skautského roku – podzimní prázdniny, zvané Podzimky.

Jeli jsme na starou dobrou chaloupku nad Chocní, kterou nám laskavě půjčují naši kamarádi z T.O.Samotář. A že o akci byl veliký zájem svědčí i to, že jsme museli vyhlásit STOP stav a další zájemce odmítat. Chaloupka nás víc jak dvacet nepojme. Hru pro tyto dny vymyslel Dan podle nejnovějšího belgického hororu WELP, natočeného skauty ve skautském prostředí. Film měl teprve premiéru, neviděli jsme ho naživo, ale na vlastní kůži jsme si mohli vyzkoušet, jaké to může být, když víte, že tam venku NĚCO je. Bylo období Halloweenu či Dušiček, tak trochu toho společného bání nikomu moc nevadilo. Přes den probíhal normálně skautský program, sami jsme si vařili (a dobře), jakmile zapadlo slunce, propadli jsme kouzlu belgických lesů a jejich ponurému tajemství. Ale taky si parádně zabojovali ve velkých lesních hrách, užili si rozcvičky za prvních mrazíků či slavnostního ohně v podzimní plískanici jen ve skautské košili a kraťasech.

Vyrobili jsme si každý kašírovanou masku podobnou té z Welpu, pobíhali po setmělých končinách Choceňska  a snažili se odkrýt tajemství, které film a náš příběh skrývaly. Nakonec se nám podařilo vše odhalit a duši nešťastného skautského bratra z příběhu Welp na křídlech létajících lampiónů odeslat tam nahoru.

Podzimní tábor skončil, skvělá parta kluků se rozjela domů a všichni se již dnes těšíme, co za další příběhy nám naši skautští vůdci přichystají. Proslýchá se něco o rytířích, tak uvidíme, moc se těšíme!

V listopadu mnoho akcí neplánujeme, je období skautského i duhového sněmu, přesto doufám, že se nám podaří minimálně jednu výpravu uskutečnit. A stále platí, že pokud by nějaký kluk ve věku do 11 let chtěl zkusit, jaké je to být skautem a se skauty, ať nás navštíví kteroukoli školní středu od 16 hodin v naší klubovně, která je ve vile naproti Obchodní akademie na Olomoucké ulici. Rádi tě uvidíme! Stejně tak vyzývám někoho z bývalých skautů, dnes dospěláků – pokud byste chtěli oddílu nějak pomoci, jste také vítáni!

 

drakiada