Akce - Kalendář

Přihlášení účtem

 


 

Delfíni Mohelnice

Olomoucká 59
Mohelnice, 789 85

Fotogalerie:

 zonerama

731 447 264


001.JPG 0002.JPG 0003.JPG 0004.JPG 1.jpg 04.JPG 0005.JPG 07.JPG 03.JPG

Mohelničtí skauti v září 2014

Po náročném vstupu do nového školního roku jsme se rozhodli zahájit i ten skautský. Vzhledem k tomu, že jsme skauti vodní, zvolili jsme pro Zahajovačku tradiční sjezd Moravy z Moravičan do Litovle.

Počasí v sobotu 6. září 2014 bylo ideální, sluníčko se na nás smálo už při huštění raftů pod moravičanským mostem. Do raftů zde naskákala dvacítka natěšených skautů a mohlo se vyrazit. Plavba po Moravě má své specifické kouzlo, nikdy nevíte, co pro vás řeka připraví.  Kluci zpívali, navzájem na sebe cákali a bylo nám tak nějak fajn. První jez jsme zdárně přenesli, odolali nabídce blízké hospůdky, čímž jsme předjeli všechny ostatní říční poutníky.  Řimický jez už zdálky strašil náplavou, nedalo se zde zastavit, tak jsme ho obhlédli ve stoje z lodí a vjeli do něj. Paráda, vždy se zde ten adrenalin tak nějak vyplaví. Škoda, že náplava stromů nedovolila zastavit a sjet si ho znovu a znovu, což jsme v minulých letech vždy dělali. Dokonce jsme nezastavili ani u další místní atrakce, místního obelisku, v tom nám zase zabránily vysoké kopřivy na březích. Kdo neměl křovinořez, nedostal se tam. Tak plujeme dál.

Morava má pro nás další překvapení a to je strom přes řeku, který nejde obeplout, naštěstí tu nejsou kopřivy a lze ho obejít po břehu. Zvláště pro ty mladší kluky je to pořádný nápor na svaly, ale zvládneme to.  Na kormidlech raftů mám většinou nováčky kormidelníky, proto se někdy stane, že ne zrovna zdravě vybereme zatáčku, ale někde se to přece naučit musí, ne? Poslední kilometry do Litovle nám už zpestří pouze vodní ptactvo na březích, mohutná vodní bitva mezi loděmi a také hlasité volání Ahoooj na cyklisty ze stezky. Pamatujeme si, jak jsme tudy také na kole jeli na jaře za medvědím česnekem. Ale z vody se nám ta cesta líbí víc.

V Litovli se už jen u loděnice koupeme, sušíme sebe i lodě a pak odjíždíme domů. Plavba se vydařila, zvládli to i ti nejmenší z nás, však se o ně maminky nemusejí bát, máme kvalitní vybavení!

O 14 dní později byla naplánována třídenka na Sázavu, ale bohužel jsme ji museli zrušit. Starší kluci s námi nemohli jet a vyšší stav vody nevěštil nic dobrého. Nakonec jsme se místo toho vydali na sobotní plaveckou výpravu do vyškovského akvaparku, kde se nám líbí vždy. Na Sázavě zatím prošel velký pás bouřek, asi jsme udělali dobře, že jsme tam nejeli. Bezpečnost především.

V říjnu bychom se měli vydat za našimi kamarády z dětského domova v Přestavlkách u Chrudimi, také bychom ještě chtěli stihnout kormidelnický kurz na Sázavě a hlavně velkou výpravu o podzimních prázdninách. Uvidíme, jak se nám to podaří!