Akce - Kalendář

Přihlášení účtem

 


 

Delfíni Mohelnice

Olomoucká 59
Mohelnice, 789 85

Fotogalerie:

 zonerama

731 447 264


0003.JPG 07.JPG 001.JPG 03.JPG 1.jpg 0005.JPG 0002.JPG 04.JPG 0004.JPG

Letní tábor mohelnických skautů Po stopách Avatara

Letní tábor mohelnických skautů Po stopách Avatara

Hned druhý den po vysvědčení jsme vyrazili na náš další letní skautský tábor. Na našem tábořišti v Zadním Arnoštově jsme se rozhodli tentokráte postavit tábor naprosto soběstačné a nepotřebujíc žádnou elektrickou energii. Světlo nám letos bohatě vynahradili svíčky a petrolejové lampy, při kterých se to v jídelně krásně večer vyprávělo a při nočních hlídkách příjemně bálo. Menší problém jsme měli s dopravou vody, tu nám vždy obstaraly elektrická ponorná čerpadla, letos je nahradil poněkud méně výkonný, ale naprosto úžasný trkač. Toto vodní čerpadlo nás po celý tábor nenechalo na holičkách a ukázalo, že naši předkové prostě byli koumesové.

Tábor jsme si postavili parádní, po 16 dní zde nikde nevrčela žádná čerpadla ani centrála, dokonce jsme se vykvajzli i na pány z EU a vykopali klasické kadibudky. Prostě jsme se tak trochu vrátili v čase.

V celotáborové hře, kterou připravili nadšení mladší vedoucí, se v boji Živlů střetly tři posádky, každá o devíti členech. Boje to byly nelítostné ale skautsky čestné, ale jasně že sem tam nějaká ta prohra kluky bolela. Ale nikdo to nevzdal a došli jsme do zdárného cíle, porazili nakonec i Pána Ohně. Kluci si vyzkoušeli staré skautské dovednosti, zažili skvělé lesní bojové hry, vyzkoušeli odvahu a připravenost v nočních etapách, utkali se v zápase a dokonce i v boxu, do všeho šli s nadšení a vervou. My dospělí jsme z nich byli nadšení a brali jsme to jako opravdovou odměnu za ty dlouhé dny příprav.

Na závěrečném ohni dva bratři složili skautský slib a završili tak silný zážitek z celého tábora. Byl to opravdu krásný tábor a děkuji všem, kteří se o to zasloužili. Především novým vůdcům her, Jirkovi Klemšovi, Tomáši Kristovi a Láďovi Kubištovi, dále pak Evě Kubištové a Zdeňce Klemšové a novým rádcům družin Janovi Peškarovi, Patriku Kovářovi a Michalu Pokornému.

Z přiložených fotografií můžete trochu ochutnat kouzlo našeho letního tábora, více fotografií naleznete na internetové stránce http://www.delfini.zonerama.com

V srpnu vyrážíme na velké putování po slovensko polsko ukrajinském pomezí – na námi tak oblíbené Poloniny, setkáme se zde mimo jiné i s našimi slovenskými skautskými bratry z Humenného. Moc se na ně těšíme. V závěru měsíce nás můžete potkat na boční bráně Mohelnického Dostavníku, kterou střežíme pro skvělé kapely a kamarády.