Akce - Kalendář

Přihlášení účtem

 


 

Delfíni Mohelnice

Olomoucká 59
Mohelnice, 789 85

Fotogalerie:

 zonerama

731 447 264


0005.JPG 1.jpg 04.JPG 0002.JPG 0003.JPG 0004.JPG 07.JPG 001.JPG 03.JPG

Akce mohelnických skautů v březnu 2014

Březen je za námi, byl to úchvatný měsíc se zajímavými výpravami i událostmi v našem oddíle. Hned druhý den ráno po naší stráži u Městského praporu při předávání Stříbrných jehlanů nás prima jarní sluníčko vidělo kráčet u Brna v lesích nad místní přehradou, kde jsme si užili jarní přírody a hledání pokladů. Původně jsme chtěli jet s koly, ale nakonec jsme celý 25km okruh zvládli pěšky. Byli jsme unavení, ale spokojení, moc se nám tam líbilo.

Na středečních schůzkách jsme se věnovali míčovým hrám, protože jsme mohli navštěvovat tělocvičnu. Docela se nám to líbilo, ale profesionální sportovci z nás asi nebudou. Sluníčko nás už tahá ven, proto už vytahujeme ze skladu stany a lodě, opravujeme a těšíme se, až je budeme zase používat.

V polovině března vyrážíme k Jestřebím horám, to je pás krásné přírody kousek od Trutnova. Tentokrát máme s sebou i kola. V pátek si pořádně prohlédneme okolí zámku Ratibořice, samozřejmě se stavíme u Babičky a projeli jsme se i krásným údolím Úpy. V sobotu už jedeme velký okruh Jestřebími horami a podepisujeme se do místních pěkných geopokladů.  Počasí během jediného dne vystřídá snad všechny druhy, ráno nám drobně prší, v poledne svítí sluníčko, odpoledne nás zastihne sněhová bouře. Ale zvládli jsme to, i když už někteří z nás byli na pokraji sil. Večer jsme se odměnili grilovačkou a pěkným posezením. V neděli už dorazilo opravdu škaredé počasí, nás ale už čekala jen cesta domů, tak nám to ani moc nevadilo.

Na konci měsíce nás čekala ještě malá sobotní brigáda na našem tábořišti v Zadním Arnoštově, dorazilo nás sem sice málo, ale udělali jsme kus práce. Proto jsme se odměnili a vytáhli loď k řimickému jezu, kde jsme si otevřeli vodáckou sezonu, pořádně se zlili na divočejší vodě a zkrátka si to moc užili.

Ještě musím zmínit, že se nám za pomoci šikovných rodičů našich členů podařilo konečně rozjet nové internetové stránky, nyní už naši činnost můžete sledovat na adrese http://www.korr.info

V dubnu nás čeká další retro výprava, tentokrát našim cílem je Adršpach. Taky bychom se letos chtěli dostat na skautskou Ivančenu. Uvidíme, jak se nám to podaří. Držte nám palce.