Akce - Kalendář

Přihlášení účtem

 


 

Delfíni Mohelnice

Olomoucká 59
Mohelnice, 789 85

Fotogalerie:

 zonerama

731 447 264


0003.JPG 07.JPG 001.JPG 03.JPG 1.jpg 0005.JPG 0002.JPG 04.JPG 0004.JPG

Akce mohelnických skautů v prosinci 2013

Prosinec byl pro nás svátečním nejen díky vánocům, ale hlavně díky tomu, že jsme se těšili na Betlémské světlo a vše kolem něj.

Nejdříve jsme se trošku zahřáli na Mikulášské schůzce s čerty, v klubovně bylo hodně legrace, soutěží i sladkostí.

Druhou prosincovou sobotu jsme brzy ráno mohli auty vyrazit do Vídně.  Zde, v překrásném Votivním kostele se předávalo Betlémské světlo skautským delegacím do všech koutů světa. Byla tam nádherná atmosféra a my konečně mohli začít pečovat o náš plamen pro Mohelnici. Předtím jsme si ale nezapomněli prohlídnout kousek Vídně a okusit punč na zdejších vyhlášených adventních trzích.

Světlo jsme vezli ve třech autech, což se ukázalo jako prozíravé, neboť kvalita českých silnic zapříčinila, že nám ve dvou lucernách plamínek zhasl. Leč v třetí vydržel, mohli jsme jej znovu odpálit a dovézt domů, kde nás překvapil pan Zatloukal se svou kamerou a natočením reportáže z této události. Byli jsme moc unavení po osmi hodinách strávených v autech, ale šťastní, že jsme byli u toho. A musíme poděkovat i našim rodičům Peškarovým a Kindlovým, že nás tam odvezli.

Hned další sobotu jsme dopoledne vyrazili se Světlem na vlak, abychom ho na trati mezi Mohelnicí a Jeseníkem rozdávali zájemcům. Na mnoha zastávkách čekali další skauti, aby ho rozdávali dál, ale i obyčejní lidé, kteří se na něj moc těšili. V Ostružné si dokonce pro Světlo přišel i pan výpravčí. Vlak nás vyvezl z inverzní mlhy do krásného slunečného dne a my se ocitli v zimní pohádce. Věříme, že k tomu pomohlo i námi vezené a zdárně do Jeseníku dovezené Betlémské světlo.

Svoji skautskou povinnost jsme splnili a mohli přímo ze zpátečního vlaku zamířit na naši skautskou vánoční nadílku s posezením. Setkání celého oddílu v naší klubovně bylo moc krásné nejen díky množství předaných dárků ale i tomu, že jen málokdo z našich členů si akci nechal ujít.

Následující pondělí jsme odpoledne završili naši letošní pouť s Betlémským světlem na mohelnickém náměstí Svobody, kde jsme u překrásného Vánočního stromu našim spoluobčanům rádi předávali Světlo i s drobným dárkem, letos jsme mohli dát i svíčku, pokud si někdo zapomněl nebo nedonesl. Musíme konstatovat, že každý rok je zájemců víc a víc. Jsme moc rádi, že u toho můžeme být. Sváteční odpoledne jsme zakončili tradičním předáním Světla k Mohelnickému Betlému a obdivováním jeho krásy. Tuto akci svým grantem podpořilo město Mohelnice, za což i touto cestou mnohokrát děkujeme!

Naše služba s Betlémským světlem tak skončila a my si mohli naplno užít vánočních prázdnin. Přesto dlouho netrvalo a zase jsme se sešli, když jsme byli mezi účastníky Novoročního výšlapu na rozhlednu Háj nad Šumperkem. Dokázali jsme si, že nejsme líní a nemusíme po Silvestru vyspávat celé dopoledne.

V novém roce 2014 přejeme všem našim členům, jejich rodinám, našim sympatizantům i čtenářům Mohelnicka hodně zdraví, elánu, radosti i štěstí! A pokud znáte nějakého prima kluka, který by chtěl být skautem, rádi ho uvidíme na našich schůzkách, které se konají v klubovně naproti  Obchodní akademii na Olomoucké ulici každou školní středu od 16 hodin. Fotografie z naší činnosti najdete i na internetové adrese: delfini.zonerama.com