Akce - Kalendář

Přihlášení účtem

04.JPG 0003.JPG 03.JPG 0005.JPG 0004.JPG 001.JPG 0002.JPG 07.JPG 1.jpg

Leden 2016

Lednové akce mohelnických skautů

Do nového roku jsme vstoupili s velkým očekáváním, jak se podaří zapojit nováčky do skautského dění. Někteří z nich totiž navštěvují celkem pravidelně středeční schůzky, ale na výpravy se jim příliš nechce. Někteří postupem času přestali chodit úplně, skautská činnost zkrátka není pro každého.

Na družinovkách si stále hodně hrajeme, ale taky se učíme věci, které jsou pro skautskou budoucnost našich členů důležité a které si pak mohou ověřit právě na skautských výpravách. V lednu jsme jim uprostřed největších mrazů nabídli výpravu do nádherných foglarovských roklin poblíž Grygova u Olomouce. Možná právě to počasí dost odradilo některé kluky a raději zůstali doma za pecí či za monitorem počítače, kde sní o dobrodružství, která jiní zažívají právě s námi. Kdo by to řekl, že v zimě může být zima, že jo?

Mrazy ovlivnily i jízdu vlaků, kterými jsme se dopravovali, v Olomouci jsme málem nestihli spoj a dost nás zpomalilo i to, že si jeden z brášků zapomněl v předešlém vlaku batoh. Naštěstí se vše v dobré obrátilo a my se záhy objevili na zledovatělých silnicích a silničkách kolem Grygova a mířili k cíli naší pouti.

Byla to ohromná švanda, kdy se místy nedalo jít a museli jsme vytáhnout jiné formy pohybu jako je sjíždění po zadku nebo klouzání. Foglarovy kotliny jsou nádherné, je to spousta kopečků a propadlin, ve kterých se člověk klidně může i ztratit. My se nejen neztratili, dokonce jsme našli i místní kešku a přes neposkvrněné bílé pláně táhli k lesu na obzoru, který jsme chtěli také prozkoumat. Zde jsme si rozdělali oheň, což v současném počasí byl zapeklitý oříšek, opekli si buřty, ohřáli promrzlé končetiny a vydali se zpět ku vlaku, protože cesta na ledu byla sice plná legrace, ale také nijak rychlá. Koulovali jsme se, bruslili na silnici, stihli jsme postavit i velkého sněhuláka a včas dorazit na nádraží. Byla to velká zkouška pro některé naše nováčky, kterou ale všichni v pořádku zvládli.

Na středečních schůzkách se pak více věnujeme uzlování, byly bychom moc rádi, kdyby tuto skautskou dovednost naši kluci měli pořádně zažitou. A protože máme rádi i zpěv a hru na kytaru, na některých schůzkách přidáváme i tuto dovednost, dokonce jedeme v závěru ledna na třídenní hudební výpravu na chaloupku u Svatého Jiří, abychom zde mohli utužit své muzikantské dovednosti a naučili se nové písničky. V rámci této víkendové akce si kluci zkouší i zimní Wolfmanévry, kdy jsou pod rouškou tmy zavezeni na jedno hodně opuštěné místo se šátky na očích a musejí se pak nepozorovaně vrátit na chalupu. Zvládli to v pořádku, i když první pocit, kdy si sundali šátek, byl prý dost matoucí, neboť byli uprostřed vypuštěného bazénu jednoho starého opuštěného koupaliště …

V únoru naše aktivity neutuchají, dál se budeme snažit zapojit nováčky do všeho našeho dění a přesvědčit jejich rodiče, že už to nejsou žádné bábovky, ale kluci lačnící po dobrodružství. Takové v oddíle právě chceme, takové u nás rádi vítáme. Pokud nějaké takové znáte, určitě jim ukažte cestu k nám. Nekoušeme a kluci zde získají kamarády možná na celý život. Scházíme se každou školní středu od 16 hodiny ve vilce naproti Obchodní akademie na Olomoucké ulici.