Akce - Kalendář

Přihlášení účtem

04.JPG 03.JPG 001.JPG 1.jpg 07.JPG 0002.JPG 0005.JPG 0003.JPG 0004.JPG

Akce v únoru 2016

Skautské akce v únoru

Počasí jsme měli jako na houpačce, jednou byl sníh, podruhé krásné jaro, nic pro dlouhodobé plánování výprav. Abychom vyšli vstříc rodičům malých kluků, kteří se obávají pouštět je na vícedenní akce, uspořádali jsme v únoru dvě skautské jednodenky.

Ta první vedla na rozhlednu nad Šumperkem, na Háj. V naší historii sem vedla jedna z našich vůbec prvních výprav a starší kluci na ni rádi dodnes vzpomínají. Bohužel jsme se s datem výpravy trefili do počátku jarních prázdnin, navíc počasí nebylo zrovna jarní, drobně pršelo a vůbec bylo škaredě. Snad i proto se na srazu objevila pouze třetina oddílu, rovný tucet. Ale počasí nepočasí, jeli jsme. A dobře jsme udělali. Už při výstupu z vlaku v Šumperku přestalo pršet, po cestě se začaly objevovat potůčky vody, taková jasná předzvěst, že jaro letos určitě přijde dřív. Hrajeme různé hry, smějeme se a pěkně to ubíhá. Před vrcholkem dokonce svedeme i sněhovou bitvu, což nám umožnil kousek sněhové přikrývky na severní straně Háje. Rozhledna je bohužel zavřená, kolem nás krom zbytků zimy leží i mlžný opar, tak asi není divu. Posvačíme a vzhůru dolů, tedy ne úplně, protože jdeme přes Chocholík na Bludovský hrad a až pak do Bludova na nádraží. To už nevydrželo sluníčko, roztrhalo mraky, aby se na nás pořádně podívalo. Iluze jara byla dokonalá. Na vlak jsme přišli včas a doma mohli pak vyprávět, kde všude jsme byli, co jsme viděli a jak to bylo senza.

O dva týdny později jsme strávili nedělní odpoledne na výpravě kolem moravičanských bagrů. To už nás bylo víc, přece jen už nebyly ty prázdniny. Pětadvacet brášků a dvě fenky se prošli probouzející se přírodou tak nám blízkou. Mnozí z nás už přivírali oči a představovali si, jak to bude fajn, až se zde zase budeme moci koupat, plachtit či jen tak dovádět na lodích. Některé to vyburcovalo dokonce natolik, že se i vykoupali teď a stanovili tak nový oddílový rekord, první jarní koupel už na sklonku února. Úplně jsme koukali, jak nám tu bobři hezky „uklízeli“, někde to vypadalo, jakoby porostem projel tank. Řeka Morava si to jarně valila na Olomouc a my se těšíme, jak už za pár týdnů nasedneme na její hřbet a slavnostně ji tak otevřeme nové vodácké sezóně. Nazpět jsme museli kousek po silnici, ale taky jsme to zvládli, jen řidiči trochu koukali, kde se ten dav vzal.

V březnu nás čeká rádcovský kurz, kde se naši starší kluci na svazové víkendovce u přehrady Smolná naučí hodně nových a v oddíle použitelných věcí, pak přijde už všemi tak toužebně očekávané Otevírání Moravy a splutí do Litovle či ještě kousek dál. A samozřejmě každou školní středu odpoledne se stále scházíme na pravidelné schůzce v naší klubovně na Olomoucké ulici 58. Těšíme se na každé takové setkání, protože je nám zde dobře a zažijeme spoustu legrace!