Akce - Kalendář

Přihlášení účtem

04.JPG 0003.JPG 03.JPG 0005.JPG 0004.JPG 001.JPG 0002.JPG 07.JPG 1.jpg

Září ...

Vzhledem k vážnému onemocnění našeho oddílového vůdce a studijním povinnostem jeho zástupců jsme odložili začátek skautského roku až na polovinu září. Přesto jsme toho stačili stihnout docela dost.

Naše středeční schůzky ožily nadšenými malými nováčky. I když máme docela velkou klubovnu, najednou praská ve švech. Vždyť najednou nás je přes čtyřicet, to se mají vedoucí co ohánět, aby takovou masu zabavili. Ale oni to zvládají docela hravě.

Nemocný Dan alespoň vypomáhá s administrativou, vybírá přihlášky a učí kluky uzlovat. Vydrýsek a Hejkal vedou schůzky venku na hřišti, snaží se všechny naučit skautským hrám, jejichž cílem je nejen dostatečné vybití přebytečné energie, ale i vedení ke skautské rytířskosti a férovosti. Zdárně se mu snaží v tom pomáhat i starší odchovanci oddílu Pejsek s Padáčkem.

Pokud počasí ukáže svou nevlídnou tvář, nacpeme se všichni do klubovny, i zde umíme kluky zabavit a naučit je spoustě zajímavým dovednostem. Samozřejmě si zahrajeme i dost prima her, při kterých se smějeme na celé kolo.

Vzhledem k našemu pozdějšímu startu jsme málem nestihli oslavy 80 let skautingu v Lošticích. Bohužel spousta našich brášků už měla na prodloužený víkend s rodiči domluvený program, tak jsme se do Loštic vydali pouze v menším počtu. Přesto ti, kteří zde byli, nelitovali. V sobotu odpoledne jsme si zahráli velkou skautskou hru, kdy jsme byli rozděleni do několika družstev a společně s ostatními loštickými skauty pobíhali po jejich městečku, hledali skryté kontroly a plnili zde zapeklité úkoly. Dokonce náš Hrbolek při jednom z nich navštívil dno kašny na náměstí a pište si, že bylo docela mokré. Na závěr si všichni v tom větrném dni zahráli na archeology a vypátrali v lese u Borové chaty skrytý poklad, který si následně poctivě rozdělili.

Druhý den jsme do Loštic vyrazili znovu, byl o něco slavnostnější, vztyčovala se vlajka, zpívala skautská hymna, pak se v klubovnách prohlíželi časopisy a historická videa, venku jsme si mohli zahrát různé hry a pozřít spousty pochutin, které připravily skautské maminky. Bylo to moc pěkné, na závěr jsme všichni dostali památeční placky, které jsme si hned pyšně připevnili na své skautské košile. Moc se nám zde líbilo, děkujeme, skautští přátelé z Loštic!

Ve volných dnech se také scházíme v loděnici u Bagru, kde testujeme naši novou plachetnici, docela nás znovu posedlo kouzlo napnuté plachty a zvuk řezání vln. Škoda, že léto už končí a podzim neslibuje zrovna teplou vodu.

V říjnu nás čeká velké výprava do Plzně za našimi vodáckými kamarády. Budeme o podzimních prázdninách hosty jejich klubovny na břehu řeky Mže a odtud vyrážet za dobrodružstvím. Okolí tohoto města k tomu přímo vybízí …