Akce - Kalendář

Přihlášení účtem

07.JPG 1.jpg 0005.JPG 04.JPG 001.JPG 0002.JPG 03.JPG 0004.JPG 0003.JPG

Tábor v zemi Elduin

Letošní tábor mohelnických skautů se po vydařeném putování po Ohři přesunul na tábořiště v Zadním Arnoštově. Postavili jsme si zde stanovou osadu, která nám byla domovem po 15 krásných dní. Práce bylo dost, ale v prima partě se všechny překážky a trable snáší mnohem lépe.

Hned, jak jsme dostavili všechny potřebné stavby, začala celotáborová hra. Stali jsme se rytíři nádherné země Elduin, která je však obklíčena divokými nepřáteli toužícími po jejím bohatství. Jediné, co nepřátele odrazuje, je postava krále Elduinu Dana. Ten má k dispozici silná kouzla, kterými zdivočelé hordy umí zastavit. Přesto nás tu noc probudí neuvěřitelný řev draků a dusot nepřátelských hord, kteří útočili na naši zem. Naším úkolem bylo hned uvědomit krále! Do trůnního sálu jsme se dostali včas, král zapálil oheň pravdy, aby mohl vyvolat síly na obranu země. V tu chvíli jsme všichni ztuhli hrůzou, neboť se za krále zjevila temná postava, která ho mečem nemilosrdně propíchla. Jediný, kdo mohl naši zem zachránit, nám zahynul hned na

počátku této hry! To byla ale byla dost krátká celotáborová hra!! Dostali jsme tip na záhadného mudrce, který nám jistě poradí. Pomohl nám sesbírat byliny pro časový lektvar, který nás přenese do minulosti a my tak do

kážeme včas varovat našeho krále. Když se nám to podařilo, zjistili jsme, že do lektvar byl asi příliš silný. Nepřenesl nás zpět jen o pár dní, ale o pár desítek let. Země Elduin byla v troskách, neznala žádného krále a nepřátelé ji trhali na kusy.

 

No, co vám budeme povídat. Bylo před námi úžasné dobrodružství, které nás provedlo celou zemí Elduin, během kterého jsme hledali budoucího krále, bojovali s proradnými nepřáteli v černých pláštích a odvraceli pletichy mladšího královského dědice. Překračovali jsme hluboká údolí pomocí lanovek a lanových mostů, stavěli obranné i útočné stroje, učili se bojovat s nepřáteli a věřit tajemným pověstem. Hra nás úplně pohltila, těšili jsme se na každé její pokračování.

 

Když jsme dosadili na trůn správného krále, mohli jsme si oddychnout. Dokonce jsme poslechli proroctví a přesvědčili našeho vládce, aby nedal pro zlé činy popravit svého mladšího bratra. Mohli jsme si oddychnout, Elduin byl zachráněn. Jaké pak bylo naše překvapení, když o půlnoci nás opět probudil řev draků a dusot nepřátelských hord. Historie se měla opakovat?! Hnali jsme se ke králi v děsivé předtuše a pokusili se mu zabránit

zapálit svíci pravdy. Ale bylo tak málo času! Za králem se opět zjevila temná postava s mečem a nám ty naše bezmocně padaly z rukou. Vše bylo tedy zbytečné? Zoufali jsme si. Ale nebylo! Další postava se vynořila ze stínu a probodla tajemného útočníka! Byl to námi zachráněný mladší bratr krále, který konečně poznal, kde je jeho pravé místo. Svíce pravdy se rozhořela, zapálila obranná světla na hradbách, hordám se včas postavila povolaná armáda a posily z celé země.

Takže jsme nejen zachránili Elduin, ale i klid v královské rodině, a mohli jít spát. Ale nemyslete si, že jsme hned usnuli! Byl to tak obrovsky silný zážitek, že jsme o tom někteří museli tiše debatovat skoro až do rána.

Poslední táborovou sobotu jsme v děsném parnu zvládli postavit oheň pro večerní skautský slib, stihli se v Jevíčku vykoupat i přečkat nenadálou bouřku a večer jsme se všichni sesedli u ohně, který dokáže tak skvěle spojovat všechny duše. Skautský i vlčácký slib si složilo několik brášků, jsme na ně hrdí, že to zvládli a rozšířili tak tu naši velkou skautskou rodinu. Hrálo se a zpívalo, povídalo, smálo se i plakalo při dojemných vzpomínkách a děkovačkách našich brášků … no dlouhá noc to byla. Ale nezapomenutelná. Pak nás už čekala jen neděle, kdy jsme sbalili všechny své věci, vyhlásili vítěze všech táborových bodovaček a soutěží, rozdali si

odměny a rozjeli se k domovům. Na tenhle tábor ale budeme dlouho a rádi vzpomínat. I touto cestou děkujeme všem, kteří se na táboře podíleli, zvláštní poděkování směřuje k našim kamarádům z Mohelnické Sebranky zaskvělý víkendový výcvik s meči.

Bylo finančně podporováno městem Mohelnice, děkujeme!550px Mohelnice SU CZ CoA.svg