Akce - Kalendář

Přihlášení účtem

0002.JPG 1.jpg 04.JPG 0003.JPG 001.JPG 03.JPG 0004.JPG 07.JPG 0005.JPG

Mohelničtí skauti v červnu 2015

Mohelničtí skauti v červnu …

V červnu jsme se připravovali na letní tábor. Proběhla velká brigáda, kdy jsme si pořádně připravili oddílovou kuchyni, pročistili sklady a upravili výstroj. Na sklonku červnu nám už začínají prázdniny. Odjíždíme na první část našeho letního tábora, budeme sjíždět krásnou řeku Ohři.

Na vlakovém nádraží se nás schází pětadvacet, k tomu se přidávají i děvčata z přáteleného oddílu v Jevíčku, takže jsme pěkně velká banda. Vlakem cesta do Lokte trvá dlouho, ale my se umíme zabavit. V kempu v Lokti se ubytujeme, prohlídneme se historické městečko a zahrajeme spoustu her. Počasí se krásně uklidnilo, vyjížděli jsme za deště, nyní na nás pomrkává sluníčko. Ráno vše sbalíme, nasedáme do lodí a vyrážíme. Cestou obdivujeme nádherné Svatošské skály, lovíme tu velmi těžkou vodáckou kešku a různě blbneme na lodích. Užíváme si takřka prázdnou řeku, sezónu jsme trochu předběhli, což je výborné. V kempu před Karlovými Vary na tradičním místě jsme vlastně jedinými obyvateli. Parádní počasí nás další den tahá na prohlídku lázeňského a festivalového města. Fotíme se před Thermalem u červeného koberce, ochutnáváme místní prameny a oplatky. Odpoledne sedáme do lodí a míříme dál. Peřeje Hubertus nás nezastavily, užíváme si jízdu, ale přece jen je to dnes dost dlouhé, do cíle dojíždíme až před devátou večerní. Kemp v Dubině ale nabízí skvělé zázemí, sprchy z nás smývají všechen pot i únavu, takže ráno se znovu těšíme na krásnou řeku. Čekají nás náročnější peřeje, které dobře prověří kluky na lodích, dnes se někteří už i nedobrovolně koupou. Ale na téhle řece v tomto parádním počasí to nikomu moc nevadí.

Další noc kempujeme ve Vojkovicích u fotbalového hřiště. Dokonce nám zde dovolují i zahrát si na krásném trávníku, takže super. Ráno si pak dáme skvělou rozcvičku ve vodě, po tropické noci přijde vhod. Už na nás čekají pouze krátké úseky. Dnes přistáváme v Okounově na přírodním tábořišti a všichni se divíme, jak to rychle uteklo. Poprvé nejsme na tábořišti sami, potkáváme zde dva vodácké oddíly, jeden junácký a druhý pionýrský. Můžeme tedy srovnávat a jsme docela hrdí na ty naše kluky, protože jejich chování a vystupování i vodácké dovednosti jsou rozhodně na znatelně vyšší úrovni. Skamarádíme se zde ale s jedním malým kamarádem z Arizony, jeho tatínek je Čech, Nicolas sice umí jen anglicky, ale je to prima příležitost předvést své jazykové a jiné komunikační znalosti. Nicolas druhý den tatínkovi oznámil, že rozhodně musí ve Státech začít chodit do skauta. Ještě společná fotografie na památku a jedeme dál.

 Do cesty se nám staví malá vodní elektrárna, které odvádí většinu vody, malý důkaz toho, jak někteří podnikatelé nedodržují povinnost pouštět minimální stav vody. Ale my to zvládneme i zde. Před Kláštercem už to teče zase pěkně, dovolíme si udělat z lodí obrovský lotosový květ a pak už přistáváme v cíli. Čeká nás poslední noc na vodě, ráno brzo balení a odjezd vlakem. Moc se nám zde líbilo a určitě se někdy zase vrátíme.

550px Mohelnice SU CZ CoA.svg   Bylo finančně podporováno městem Mohelnice, děkujeme!