Akce - Kalendář

Přihlášení účtem

 


 

Delfíni Mohelnice

Olomoucká 59
Mohelnice, 789 85

Fotogalerie:

 zonerama

731 447 264


07.JPG 04.JPG 03.JPG 0003.JPG 1.jpg 0004.JPG 001.JPG 0005.JPG 0002.JPG

Informace o nás

Jsme vodácký skautský oddíl pod hlavičkou Svazu skautů a skautek České republiky. Zároveň jsme společně s junáckým 4. vodním oddílem z Litoměřic v občanském sdružení DUHA - Kluci od Rysí řeky. KoRř tu jsou od roku 1986, byli založeni Danem a Medvědem. 

Díky pochopení vedení Obchodní akademie máme klubovnu naproti této škole na okraji Mohelnice, Olomoucká 59 v prvním patře. Rádi zde mezi námi přivítáme každého zájemce o skautskou. potažmo vodáckou činnost.

V oddíle pracují dvě skautské družiny - posádky - Medvědi a Krokodýli. Vlčatům u nás říkáme Pulci a vedou je mladší skauti.

 

Pokřik Medvědů: Pokřik Krokodýlů Pokřik Pulců
Medvědi jsou vody páni, 
V boji neznaj slitování!
Skautské srdce vede k cíli,
Nepolevme ani chvíli!
Krokodýl je zvíře líný,
My jsme skauti, ti jsou jiní!
Těžko bys nás polapil,
v znaku modrý krokodýl!
My jsme Pulci! Žádný žáby!
Naše parta ta má grády!
Slunce, voda, vzduch
v nás je skautský duch!
 
medved10

 

 

 

krokodyl17

zaby40


Historie Kluků od Rysí řeky

Kořeny naší historie sahají do roku 1977, kdy Dan s kamarády založil trampskou T.O.Střítež, která provázela pokusy o práci s dětmi až do současnosti a díky níž vzniklo několik turistických oddílů. Společně s legendárním a tajuplným kapitánem Nemem pořádali pro děti spoustu her, které v těch dobách doslova hýbaly Moravskou Třebovou.
Oddíl byl založen osadníky Rosťou Medvědem Schillerem a Dušanem Danem Sedláčkem v roce 1986. To jako parta dětí, kterou tito dva vozili po různých vandrech a táborech. KORŘ jako klasický oddíl vznikl 29. září 1989, dvanáctý den po tragické Medvědově smrti - jako poslední pocta mrtvému příteli. Slibovým odznakem se stala harcerská lilie a symbolem černý šátek - vše jako vzpomínka na Medvěda. Po přestěhování Dana do Litoměřic se zde na jeden rok spojujeme s místním 3. oddílem Junáka, který má potíže s náborem nováčků. Dokázali jsme jim snad dostatečně pomoci, ale v březnu 2000 se definitivně rozhodujeme i zde na severu Čech. KORŘ zde zakládá nový junácký oddíl - Čtyřku. Ta zaznamenala obrovský členský růst - z původních 12 členů na konci dubna 2000 jich po půlroce činnosti měl přes 40. Záhy poté se registrujeme jako vodní skauti. V roce 2004 otevíráme vlastní vlčáckou smečku v Mohelnici, ač od sebe vzdálení desítky kilometrů, pořádáme společné tábory.

Vodácký oddíl v Mohelnici vznikl díky sázce mezi tehdejším vůdcem 1. oddílu Rampelníci Jestřábem a Danem na podzim 2004. Zpočátku jsme členy loštického junáckého střediska, po odchodu střediskového vůdce Petra v roce 2008 přecházíme do Svazu skautů a skautek České republiky. Původně vlčácký oddíl se během let stal klasicky skautským, i když vlčat je mezi námi stále dost.

Oddílový pokřik je prvním vánočním darem kapitána Nema, darem neobvyklým, leč mnohé motivující:
"Příteli buď přítelem, nepříteli příkladem!"