Akce - Kalendář

Přihlášení účtem

 


 

Delfíni Mohelnice

Olomoucká 59
Mohelnice, 789 85

Fotogalerie:

 zonerama

731 447 264


0003.JPG 07.JPG 001.JPG 03.JPG 1.jpg 0005.JPG 0002.JPG 04.JPG 0004.JPG

Akce mohelnických skautů v květnu 2015

Jaro se již trochu probudilo, tak jsme se konečně mohli pustit do větších akcí. Tou největší byla víkendová výprava do Týnce nad Sázavou. V plánu jsme měli sjezd řeky Sázavy v tom nejkrásnějším úseku, tedy do Pikovic. Počasí se umoudřilo, i když rosničkáři říkali opak, sluníčko se na nás usmívalo, už když jsme v pátek stavěli stany. Prohlédli jsme si historickou část Týnce, zahráli na kytary, zazpívali, popovídali si a padla tma. Ráno jsme se rychle nalodili, docela jsme se těšili a báli jsme se, že nám klesne voda. Tento úsek Sázavy je hodně známý, proto stejný nápad mělo mnoho dalších lidí, takže na některých jezech jsme se dostali do regulérní zácpy. Ale kluci to na lodích umí lépe, než většina zdejších turistů, tak jsme mnohé předjeli. Sluníčko se začalo schovávat za mraky, přidal se nepříjemný vítr, ale pikovický kaňon nás skryl. Zde už bylo vody dost, peřeje krásně bublaly a naše háčky kropily tou nejlepší živou vodou. Užili jsme spoustu legrace, nikdo se nevyklopil, nikoho jsme neztratili a v cíli jsme se sešli všichni. Zde už se schylovalo k dešti, taktak jsme stihli sbalit a vydat se k nádraží. Sotva jsme nasedli do vlaku, začalo pršet, ale nám to už nevadilo. Hezky z vlaku jsme si prohlédli slavnou posázavskou stezku, mohutný železniční viadukt nad řekou, a když jsme po necelé hodině vystupovali zase v Týnci, už nám svítilo sluníčko. Prostě klika. Tak jsme si udělali oheň, opekli buřty a zase mohli hrát a zpívat. Bylo nám fajn, ráno jsme sbalili a vydali se vlaky k domovu.

O 14 dní později jsme přislíbili svou účast na geocachingové akci, při které jsme měli uklízet vody Mlýnského potoka, přítoku Moravy. Vzali jsme naše rafty a vyrazili do Litovle na takzvanou Malou vodu. Na parkovišti už byla asi třicítka dalších lidí, přivítali jsme se, pozdravili s organizátory, nafoukli si rafty, nafasovali rukavice a igelitové pytle na odpad a vzhůru do akce.

https://www.email.cz/download/i/6c3Qt5ItjFx-N_7-1RpsWR-T2PX4rXt68xKm9uI2DDNh67dAvfPrW_Srvi0AN8q5PcPWRSs/cito.jpg

Bylo to docela náročné, zpočátku se zdálo, že vody bude hodně a odpadků málo, ale čím více jsme se dostávali do hlubin Litovelského pomoraví, tím více se situace obracela. Vody ubývalo a odpadků přibývalo. Během několika hodin jsme naplnili všechny pytle, přenesli několik jezů, projeli mnoho mělčin a pojedli mnoho svačin. Klukům tato akce ukázala, kolik odpadu my lidé dokážeme naházet do vody, jak těžké je na Malé vodě v raftu couvat a přetahovat napadané stromy, jak je důležitá spolupráce na lodi a jak je důležité mít dobrou partu. Vše jsme zvládli, nakonec se zdárně dostali i na řeku Moravu a radostně se odměnili splutím známé Hynkovské peřeje. V Hynkově byl i cíl plavby, zde jsme se vylodili, zvládli i usušit a sbalit rafty, naložit do auta a začalo pršet. Tak jsme se rozloučili a jeli domů. Měli jsme dobrý pocit z úklidu Malé vody, z řeky už menší. Ale tak to někdy chodí.

Poslední květnový víkend naši starší kluci (nad 13let)si dali společně s jevíčskými skauty a skautkami dostaveníčko na našem tábořišti v Zadním Arnoštově. V rámci akce NCN, tedy Nauč se, co neznáš, zde testují svoje znalosti a schopnosti, učí se novým, zajímavým dovednostem. Určitě jim to bude v budoucnu ku prospěchu a hlavně zde navazují nová, pevná skautská přátelství.